International Day of Women and Girls in Science

Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science).

Куратор групи ПО-33 Повзун В.Е. провела виховний захід приурочений цьому дню. З вітальним словом до студентів та викладачів звернулася ректор академії, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук, академік Академії наук вищої освіти України, академік Української технологічної академії, переможниця в номінації «Рейтинг» Всеукраїнського конкурсу «Жінка ІІІ тисячоліття» Шоробура Інна Михайлівна.

З давніх часів відомі жінки, які займалися наукою та були добре освіченими для свого часу. Більшість із них тоді присвячували життя гуманітарним сферам, філософії та медицині. Потрібно розуміти, що завдяки жінкам у світі з’явилося чимало важливих винаходів. Нині вони складають не менше третини всіх науковців планети. Саме тому за ініціативи ООН було створено це чудове свято.

Свято "засновано для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчаток до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат." (з резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 р.)

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій зізнавався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Головна мета Резолюції – досягнення якісних змін у процесі залучення жінок і дівчат у науку. Останнім часом світове співтовариство досягло значних успіхів у цій справі, але чомусь жінки і дівчата досі стикаються з обмеженнями у цій діяльності.

В презентації, яку підготувала Повзун В.Е. зазначається, що в Україні статистика доволі непогана: 46% жінок-науковиць. Українки гучно зарекомендували себе в молекулярній біофізиці, психології, наноматеріалознавстві та комп’ютерній інженерії у тому числі і за кордоном. Куратор також ознайомила учасників заходу із яскравими зарубіжними та вітчизняними представницями наукової сфери давніх часів та сьогодення.

Із заключним словом та побажанням успіхів  виступила Слюзко Валентина Іванівна, проректор з гуманітарної освіти та виховання, кандидат педагогічних наук, доцент.

Дякуємо усім присутнім за увагу та бажаємо нових наукових звершень!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55