Міжвузівська науково-практична конференція «Проблеми початкової освіти: науковий пошук студентів та магістрантів»

24 березня 2023 року на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії відбулася Міжвузівська науково-практична конференція «Проблеми початкової освіти: науковий пошук студентів та магістрантів», організаторами якої стали викладачі кафедри педагогіки проф. О.Л. Шквир, доц. Б.С. Крищук та члени гуртка «Науковий пошук» (студенти магістратури групи МПО-71).

Це вже десята конференція, що традиційно проводиться на факультеті початкової освіти та філології. У цьому році учасниками конференції стали здобувачі вищої освіти зі спеціальності «Початкова освіта» Бродівського фахового педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича, Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу, Донбаського державного педагогічного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор І. М.Шоробура.

Модератори конференції окреслили актуальність теми конференції та уточнили основні напрями роботи:
1. Реалізація основних положень Концепції Нової української школи в сучасній початковій школі.
2. Формування ключових компетентностей молодших школярів у процесі вивчення освітніх галузей початкової школи.
3. Використання інноваційних педагогічних технологій, активних методів та форм роботи в освітньому процесі Нової української школи.
4. Виховання здобувачів початкової освіти на цінностях.
5. Психолого-педагогічні та соціальні засади роботи з різними категоріями дітей.
6. Удосконалення підготовки майбутніх учителів початкової школи за сучасних умов.
Першою на конференції виступила випускниця нашої академії, вчителька початкових класів Волочиської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, переможниця першого обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023» у номінації «Початкова освіта» Анна Вікторівна Яроцька. Вона успішно презентувала свою педагогічну ідею: «Формування метанавичок як інструменту адаптивності і розвитку здобувачів початкової освіти».

У ході науково-практичної конференції було заслухано та обговорено виступи таких студентів: Наталії Бєлік (Донбаський державний педагогічний університет) «Ефективні методи та прийоми формування обчислювальних навичок»; Любов Щудлюк (Львівський національний університет імені Івана Франка) «Проблематика впровадження проєктних технологій у початковій школі та способи її вирішення»; Діани Михальчук (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія) «Теоретичний аналіз причин виникнення та переживання стресу у педагогів»; Лоліти Саранчук (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія) «Педагогічні підходи до формування готовності майбутніх учителів початкової школи до роботи з педагогічно занедбаними дітьми».

Цікавим був виступ Ганни Аркадіївни Красюк, випускниці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, сертифікованої вчительки комунального закладу загальної середньої освіти «Початкова школа №3 Хмельницької міської ради», яка ознайомила присутніх із новітнім навчально-методичним посібником «Сірникові заморочки», авторкою якого є вона сама. Під час виступу вчителька висвітлила результати багаторічного дослідження з проблеми розвитку дрібної моторики рук, зв'язного мовлення та мислення дітей за допомогою сірників.

Доповіді студентів та вчителів були глибокими, змістовними, переконливими та засвідчили актуальність і результативність наукових пошуків з означених проблем.
У кінці наукового заходу виступила декан факультету початкової освіти та філології, доктор педагогічних наук, доцент І. М. Дарманська, яка відзначила високий рівень проведення студентської конференції та подякувала усім причетним до його організації та проведення.
За результатами конференції видано збірник студентських наукових праць «Проблеми початкової освіти: науковий пошук студентів та магістрантів», а всі її учасники отримали сертифікати.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55