Екскурсійна поїздку в місто Остріг

1 квітня  2016 року студенти групи ДО-61, 21, 22 з куратором Савченко М.С. здійснили екскурсійну поїздку в місто Остріг – колиску української національної освіти, науки і культури, родову резиденцію відомих князів Острозьких. Незважаючи на дощову погоду, подорож була надзвичайно захоплюючою! Студенти дізнались про історичне минуле міста, милувалися пам’ятками архітектури, красою рідного краю.

 Під час екскурсії студенти прогулялися центром міста, ознайомилися з історичними та архітектурними пам’ятками Острога (Острозький замок (ХІV ст.), краєзнавчий музей (1916), Музей книги (1985), Острозька академія (1576) – перша вища школа в Україні).

Остріг відноситься до числа малих міст Волині з найбільш багатою історією. Саме тут вийшли в світ знамениті видання Івана Федорова – «Азбука» і Острозька Біблія – нині головна святиня України, книга, на якій роблять присягу президенти країни.

Будучи в Острозі не можна оминути один з найкращих університетів України - "Острозьку академію". Унікальність цього ВУЗу полягає в тому, що він одночасно є наймолодшим і найстарішим. Відроджений у 1994 році, він є спадкоємцем першої школи вищого типу східнослов'янських народів - Острозької слов'яно-греко-латинської академії (1576-1636рр).

Історія Острозької академії – історія слави української освіти. Це – перший  в Україні та у Східній Європі вищий навчальний заклад. Заснована в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким і княжною Гальшкою Острозькою. Серед випускників університету: гетьман Петро Сагайдачний, брати Дем'ян та Северин Наливайки, єпископи та просвітники Мелетій Смотрицький, Іов Борецький, Єлисей Плетінецький. З 2000 р. цей навчальний заклад має статус національного університету. Територія академії обладнана за європейським зразками, що є законним приводом для гордості її керівництва, студентів та мешканців Острога.

За три кілометри від Острога знаходиться с. Межиріч (1386р.), де нас вражає мальовнича панорама: на тлі земляних валів могутніми стінами і вежами здіймається Троїцький монастир-фортеця (ХV-ХVІІ ст.), де ми можемо побачити стародавню ікону ХVІ ст. «Богоматір». Монастир, як і більшість історично значущих споруд Рівненщини, був заснований князями Острозькими. Храм справляє враження не святині, а фортеці, та так воно і є: церква є частиною оборонної системи – її оточують могутні стіни з вежами, прикрашеними ренесансним декором. Стіни незвичайного монастиря досягають в товщину 1,5 м і до 8 м у висоту. Студенти від екскурсійної поїздки отримали багато нових знань та масу задоволення!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55