ПОДОРОЖУЄМО РІДНИМ КРАЄМ

23 вересня 2016 р. студенти груп ДО-21 та ДО-22 факультету дошкільної освіти, ПП-21 факультету початкової освіти та ММ-31 факультету мистецтв у супроводі кураторів Тафінцевої В. Г. та Олексюк М. О. з метою ознайомлення з пам’ятками України, відвідали місто Луцьк.

Луцьк – одне з небагатьох міст України в якому, за словами самих лучан, церковних споруд не менше як у Ватикані.  Свято-Троїцький кафедральний Собор, костел Святого Хреста, костел св. Петра і Павла, лютеранська кірха, синагога, Покровська церква, Хрестовоздвиженська церква – ось та, невелика кількість споруд, архітектуру які ми з інтересом споглядали.

Розпочали екскурсію з відвідування музею волинської ікони. У його залах експонується біля 100 творів іконопису ХVІ-ХVІІІ ст.  Безцінною перлиною збірки є Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст., одна з найшановніших християнських святинь.

Далі ми прогулялись пішохідною вулицею Лесі Українки, яка з’єднує центр зі старим містом. І ось нарешті, стоїмо перед В’їзною вежею замку Любартів. Це гордий свідок історії міста, який витримав чимало пожеж, нападів та просто негод. Луцький замок здобув перше місце у Всеукраїнському конкурсі «Сім чудес України: замки, палаци, фортеці» у номінації «замки». Окрім наземного міста, ми також побували у мережі Луцьких підземних переходів. На трьох рівнях підземного міста були сакральні об’єкти, трапезна, в’язниця, гробниці. Підземний комплекс під луцьким костелом Петра і Павла очолив п’ятірку найзагадковіших підземель України.

На березі Стиру ми мали можливість побачити сучасний замок, або ж місцевий будинок з химерами. Цей незвичний будинок створив, або краще – створює – луцький скульптор Микола Головань. Навколо нього переплітаються міфічні істоти, леви, птахи та просто безліч дивовижних форм. Це – результат тридцятирічної праці митця, який продовжує творити.

Втомлені але переповненні враженнями поверталися ми додому. Звичайно замало одного дня, щоб побачити всі історичні куточки міста якому уже понад 900 років. Тому ми обов’язково ще раз відвідаємо це чудове місто.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55