Студія практичного психолога

В межах психологічної служби створена студія практичного психолога за тренінговою програмою особистісного зростання. 31 жовтня відбулося перше тренінгове заняття (І групи).

Тренінг спонукає учасників до самостійного пошуку; допомагає розвинути не лише здібності, а й різні структури особистості в цілому; дає змогу студенту навчитись розвивати власні навички та вміння,  практично застосувати отримані знання, перетворивши їх на вміння. Тому саме тренінгові форми роботи все частіше застосовується для самопізнання та особистісного розвитку.

Крім цього, в такій групі людина почуває себе прийнятою і активно приймаючою інших, вона користується повною довірою інших і не боїться їм довіряти. Ще одна принципово важлива можливість, яка з’являється в процесі активного соціально-психологічного навчання, в рамках групи - людина може експериментувати з різними стилями спілкування, засвоювати і відпрацьовувати абсолютно нові для нього вміння і навики взаємодії, відчуваючи при цьому психологічний комфорт і захищеність. Досвід, отриманий на тренінгу, створює соціально-психологічний «імунітет», який допомагає вирішувати складні проблеми, що виникають в міжособистісному і діловому спілкуванні практично у кожної людини.

На першому занятті були прийняті основні принципи роботи, яких мають дотримуватися члени групи у процесі тренінгу. Заняття пройшло яскраво емоційно та було направлено на знайомство учасників групи; налагодження контакту ведучого та групи; прийняття правил взаємодії в групі; знайомство з цілями та задачами програми; зорієнтування на активну роботу на тренінгах.

Завдання подальшої роботи:

*        пізнання і краще розуміння себе, формування адекватної самооцінки;

*        навчитися знімати психо-емоційне напруження;

*        розвиток міжособистісної взаємодії, покращення стосунків та спілкування  із однолітками, батьками протилежною статтю;

*        навчитися розуміти і керувати своїми емоціями;

*        налагодження взаєморозуміння партнерів по спілкуванню на вербальному та невербальному рівнях; «Зрозумій мене без слів» (що означають жести, міміка, пантоміма);

*        навчитися вирішувати конфлікти;

 

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55