- Новини
- Структура
- Підрозділи
- Наукова робота
- Науковий відділ
- Новини
- Конференції
- Аспірантура та докторантура
- Наукове товариство
- Фахове видання
- Вчена рада
- Наукова співпраця
- Наукові школи
- Спеціалізовані вчені ради
- Спеціалізовані вчені ради PhD
- 2023-2024 рік
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.010
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.011
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.012
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.013
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.014
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.015
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.016
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.017
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.018
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.019
- 2021 рік
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.001
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.002
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.003
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.004
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.005
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.006
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.007
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.008
- Спеціалізована вчена рада ДФ 70.145.009
- Нормативно-правова база
- 2023-2024 рік
- Cпеціалізована вчена рада Д 70.145.01
- Спеціалізовані вчені ради PhD
- Стажування за кордоном
- Підвищення кваліфікації
- Відкритий доступ до міжнародних журналів
- Академічна доброчесність
- Виховна робота
- Навчальна робота
- Психологічна служба
- Міжнародна діяльність
- Охорона праці
- Студентська рада
- Бібліотека
- Центр кар'єри, працевлаштування та профорієнтації
- Проекти
- Профспілка
- Рішення вченої ради
- Забезпечення якості вищої освіти
- Співпраця з ЗВО України та зарубіжжя
- Наукова робота
- Факультети
- Студенту
- AБІТУРІЄНТУ ↓
- Про приймальну комісію
- Контакти приймальної комісії
- Правила прийому
- Строки прийому документів – 2023 рік
- Вартість навчання – 2023 рік
- Регіональне замовлення
- Перелік документів для вступу
- Реєстрація на ЄВІ / ЄФВВ
- Мотиваційний лист
- Перелік спеціальностей
- Програми співбесід, фахових вступних випробувань, творчих конкурсів – 2023 рік
- Рейтингові списки вступників
- Списки рекомендованих до зарахування
- Накази про зарахування
- Вступ за ваучером
- Особливі умови вступу
- Публічна інформація
- Контакти
Волонтерський студентський рух: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку
14-15 жовтня 2009 року на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії спільно із Хмельницьким інститутом Міжрегіональної академії управління персоналом, Хмельницькою єпархією Української Православної церкви, Міжнародним благодійним фондом „Україна 3000” було проведено міжвузівську науково-практичну конференцію „Волонтерський студентський рух: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку”. Порядок роботи конференції передбачав реєстрацію учасників, проведення пленарного засідання, яке проходило в приміщенні Федерації профспілок Хмельницької області, секційні засідання та підбиття підсумків конференції.
14 жовтня у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії було організовано секційні засідання з проблематики конференції. Так, секцію „Психологічні основи та духовні аспекти волонтерства” очолював заступник начальника Управління у справах сім’ї та молоді Хмельницької міської ради Сергій Аніськов. Секційним напрямом „Волонтерство – прояв любові” керував голова Хмельницької молодіжної громадської організації „Фундація регіональних ініціатив” Руслан Рохов. Дискусії про культуру волонтерства організовував голова Подільського молодіжного об’єднання „У майбутнє через культуру” Денис Монастирський. Учасники секційних засідань відзначають жваві дискусії, цікаві питання, ініціативність та захопленість волонтерським рухом. Керівники секції мали змогу поділитись багатим досвідом волонтерської діяльності, враженнями від участі у волонтерській програмі фонду USАІD та поїздки до США, де вони пережили неповторні миті свого життя.
15 жовтня у приміщенні Федерації профспілок Хмельницької області було проведено пленарне засідання конференції. Вела засідання декан факультету початкового навчання Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидат педагогічних, доцент Інна Петрівна Ящук.
Із вітальним словом до учасників конференції звернулись секретар Хмельницької єпархії Української Православної церкви, завідувач кафедри теології Хмельницького інституту Міжрегіональногї Академії управління персоналом, кандидат педагогічних наук протоієрей Олександр Дацюк, який наголосив на необхідності доброчинства і благочестя. Протоієрей Олександр зауважив, що саме турбота про нужденних визначає рівень суспільства, волонтерство – це стан душі, здатність пожертвувати частинку себе і бажання бути поруч, та закликав усіх бути милосердними й творити добро, оскільки віра без справ – мертва.
Вітання учасникам конференції виголосила ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педагогічних наук, професор Інна Михайлівна Шоробура, яка розповіла присутнім про багаторічну історію закладу і зазначила, що за весь період його існування доброчинство було пріоритетним завданням, оскільки основне покликання вчителя – нести світло і творити добро. Інна Михайлівна наголосила на десяти заповідях волонтерства і зауважила, що лише самодостатні люди можуть займатися волонтерською діяльністю. Ректор зазначила, що надзвичайно рада започаткуванню волонтерського руху у стінах закладу і пообіцяла сприяти його розвитку.
Справжнім позитивом був виступ директора проекту „Корпус волонтерів для сільських громад України” Хмельницької обласної громадської організації Фонду Сталого розвитку „Стара Волинь” Михайла Ганаби. Він презентував основні напрями діяльності проекту, яким керує, і наголосив на нових можливостях для молоді у волонтерській діяльності для сільських громад України. Доповідач акцентував увагу на основних проблемах українського села і окреслив шляхи їх вирішення. Зокрема, основними завданнями волонтерів проекту „Корпус волонтерів для сільських громад” є: налагодження зв’язків з лідерами села, забезпечення інформаційною мережею, складання плану розвитку села та виділення коштів на його реалізацію. Михайло Ганаба закликав усіх бажаючих долучитись до волонтерського проекту і зауважив, що саме за українським селом – майбутнє української держави.
Учасники конференції радо вітали керуючу освітніми проектами Міжнародного Благодійного фонду „Україна 3000” Катерину Тараненко, яка розповіла про діючі благочинні проекти Фонду. Нікого не залишив байдужим відеофільм, у якому пані Катерина презентувала проекти „Добро починається з тебе”, „Новітній інтелект України”, форум „Артеківські діалоги”. Доповідачка зазначила, що в рамках роботи проектів було проведено чимало акцій, однак найважливішим є постійна систематична робота у проекті, оскільки акція – це одноразова допомога, а благочинність – це поклик серця. Пані Катерина закликала учасників долучитися до написання проектів, запрошувала до співпраці.
Виступ ієрея Андрія Стасишина вразив своїм теплом та емоційністю. Будинок „Родинний затишок” для дітей з обмеженими можливостями став для священика-волонтера життям, а не обов’язком. Ієрей наголосив, що людина – це не тільки тіло, але й душа, і люди відчувають себе дійсно щасливими тоді, коли допомагають іншим. Пан Андрій зазначив, що сьогодні у суспільстві ми не можемо називати неповноцінними людей, які мають фізичні чи розумові вади. Неповноцінними членами соціуму сьогодні є злі люди та ті, які відмовляються допомогти іншим.
Антоніна Павлівна Корчинська, сьогодні директор Центру „Родинний затишок”, а в минулому – випускниця Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, презентувала роботу центру відеофільмом, у якому присутні мали можливість побачити контингент людей, з якими працюють волонтери цього закладу, специфіку роботи та її основні напрями. Неодноразово на очах присутніх з’являлись сльози під час перегляду цього фільму, адже як мало потрібно для щастя – тепло душі і близька людина поруч. Антоніна Павлівна з щирою вдячністю згадувала випускників академії, які сьогодні працюють волонтерами в центрі, і тих студентів закладу, хто віддає частинку свого серця її клієнтам.
У своєму заключному виступі декан факультету початкового навчання Інна Петрівна Ящук висловила щиру вдячність учасникам конференції, розповіла про концепцію волонтерської діяльності студентів факультету початкового навчання. Інна Петрівна зазначила, що студенти факультету радо відгукнулися на пропозицію волонтерства і активно включилися в роботу. Зокрема, розпочав свою роботу гурток трудового навчання „Творча майстерня” при недільній школі Святопокровського кафедрального собору. Інна Петрівна висловила сподівання на подальшу ефективну співпрацю і продемонструвала як просто творити добро – просто протягнути руку допомоги іншому.
Загалом, конференція пройшла на одному диханні в теплій, дружній атмосфері друзів та однодумців і подарувала учасникам багато цінних хвилин спілкування.
Сьогодні волонтерство є не модою, а нагальною потребою суспільства. Волонтерство – це те, що допоможе врятувати людське в людині.