ПРОЄКТ «СХІД І ЗАХІД – РАЗОМ» ТРИВАЄ

27 листопада 2020 року в рамках співпраці з Харківською гуманітарно-педагогічною академією було проведено бінарне заняття з археології на тему «Духовна культура ранньосередньовічного населення України за археологічними матеріалами». Заняття відбулося на платформі ZOOM. Проводили його кандидати історичних наук Віктор Квітковський (Харків) та Сергій Семенчук (Хмельницький). Зміст лекцій був побудований на матеріалах власних археологічних досліджень науковців В.І. Квітковського та С.О. Семенчука.

С.О. Семенчук проводив свою частину лекції у форматі прямого репортажу з Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, де  експонується унікальна колекція із 13 кам’яних скульптур, знайдених на території лівобережжя Середнього Подністров’я. Студенти групи І-11 та їхні однокурсники з Харківської гуманітарно-педагогічної академії мали нагоду безпосередньо із музею дізнатися про історію досліджень таких кам’яних скульптур, як-от: Збруцький ідол (с. Личківці Тернопільска обл.), Суржинецький (с. Суржинці), Ставчанське капище з ідолами (с. Ставчани ), Юрковецький (с. Юрківці), Калюський (затоплене с. Калюс), три іванковецьких (с. Іванківці), Пижівський (с. Пижівка), Сокілецький (с. Сокілець), Баговецька стела (с. Баговиця) та погруддя скіфського часу із с. Лоївці (затоплене), що на Хмельниччині. Дві скульптури із сіл Пижівка та Лоївці із Новоушицького району виявив С.О. Семенчук під час археологічних розвідок (загалом науковцем виявлено 5 кам’яних антропоморфів).

Викладач Харківської гуманітарно-педагогічної академії В.І. Квітковський за допомогою візуалізації розповів першокурсникам про комплекси ритуального призначення на поселеннях салтово-маяцької культури (за матеріалами селища П’ятницьке-І).

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55