ПРАКТИКА В ІНКЛЮЗИВНИХ ГРУПАХ ЗДО

17 листопада 2022 року з допомогою платформи zoome на кафедрі дошкільної педагогіки, психології та фахових методик відбулася звітна конференція за результатами педагогічної практики в інклюзивних групах ЗДО здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної та заочної форм навчання груп ДО-61, ЗДО-61.

На заході були присутні: декан факультету дошкільної освіти та психології, кандидат педагогічних наук, доцент Леоніда Станіславівна Пісоцька; керівник практики – завідувач кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик, доктор педагогічних наук, профессор Лариса Володимирівна Зданевич; гарант освітньої програми, кандидат педагогічних наук, доцент Вікторія Вікторівна Розгон; завідувач виробничої практики, доктор філософії, доцент кафедри Тетяна Миколаївна Цегельник.

Ведучою заходу була Тетяна Королівська.

Сологуб Аліна та Нагорняк Сніжана поділились враженнями від проходження практики у Хмельницькому ЗДО №11 «Золота рибка» в інклюзивній групі для дітей середнього дошкільного віку «Бджілка».

Михайловська Марія розповіла про особливості проходження практики в інклюзивній групі Білогірського ЗДО комбінованого типу (ясла-садок) «Сонечко».

Копанійчук Ольга ознайомила присутніх з власним досвідом роботи на посаді асистента вихователя у Новоушицькому ЗДО «Дзвіночок». Адже, працює у інклюзивній групі для дітей старшого дошкільного віку «Капітошка». Ольга охарактеризувала особливості роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Грішина Юлія, яка проходила практику у Давидковецькому ЗДО «Теремок» розповіла про особливості організації інклюзивного освітнього середовища для дітей з аутизмом.

Вікторія Вікторівна Розгон як гарант освітньої програми відзначила, що студенти уже пройшли три види практичної підготовки і попереду у них ще залишилася підсумкова, а саме переддипломна практика, в процесі якої буде узагальнено і систематизовано набуті під час теоретичного навчання знання та активізовані вміння та навички організації освітньої діяльності з дітьми дошкільного віку як з нормотиповим розвитком так і з дітками, які мають ООП.

Леоніда Станіславівна Пісоцька акцентувала увагу на тому, що студенти вперше спробували застосувати набуті теоретичні знання в практичній взаємодії з дітьми з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної освіти. Декан факультету впевнена, що практиканти отримали задоволення та гарний позитивний досвід під час власної практичної діяльності.

Л.С. Пісоцька та В.В. Розгон щиро подякували студентам груп ДО-61, ЗДО-61, керівнику практики Л.В. Зданевич та завідувачу виробничої практики Т.М. Цегельник за відмінну організацію, керівництво та допомогу студентам під час проходження даного виду практики.

Завідувач виробничої практики Цегельник Т.М. проаналізувала загальну роботу усіх студентів, висловила слова подяки за злагоджену роботу та зазначила, що практика в інклюзивних групах закладу дошкільної освіти посприяла удосконаленню у здобувачів освіти вмінь щодо організації інклюзивного освітнього середовища та налагодженню взаємодії з дітьми дошкільного віку, зокрема з дітьми з особливими освітніми потребами.

Л.В.Зданевич привітала усіх присутніх з Міжнародним днем студента.

У чудовий день студентів

Бажаю радісних моментів,

Веселощів, емоцій виру,

Насолодитись святом щиро!

Дається легко хай наука,

В біді хай друг протягне руку,

Хай все виходить, все вдається,

Фортуна хвостиком хай в’ється!

Студентство – воістину найкращий період життя. Бажаю вам, дорогі студенти, відчути на собі всі його принади. Нехай студентські роки, що пролітають так швидко, залишать у вашій пам’яті слід радісних і позитивних вражень!

#освітньопрофесійнапрограма

#стейкголдери

#гарант

#дошкільна_освіта

#бакалавр

#співпраця_ЗДО

#практикавінклюзивнихгрупах

#факультетдошкільноїосвітитапсихології

#кафедрадошкільноїпедагогікипсихологіїтафаховихметодик

#Хмельницькагуманітарнопедагогічнаакадемія

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55