Професійний розвиток вчителя іноземної мови

З 20 по 24 лютого на базі кафедри іноземних мов ХГПА відбувались заняття курсу підвищення кваліфікації вчителів іноземної мови. Тематика курсу відповідала програмі «Професійний розвиток вчителя англійської мови» в межах спільного проєкту МОНУ та  Британської Ради в Україні.

Для вчителів англійської мови інтерактивні сесії провели Федорова Олеся та Аніщенко Ірина.

Курси підвищення кваліфікації проходили  дистанційно на платформі zoom,  у синхронному та асинхронному режимі навчання. Тематика онлайн занять охоплювала актуальні напрямки діяльності вчителя англійської мови НУШ в умовах воєнного стану:

  • сучасні моделі взаємодії на уроці;
  • навчання лексики в контексті;
  • оцінювання для учіння;
  • особливі аспекти планування та організації уроку та ін.

Кожне заняття було максимально інтерактивним та практичним і дало учасникам можливість не лише засвоїти важливі теоретичні основи запропонованих тактик та стратегій роботи, а й на власному досвіді оволодіти методикою їх застосування. Завдяки такому підходу на заняттях щоразу панувала жвава невимушена атмосфера, де кожен шкільний вчитель зміг знову відчути себе студентом, активно долучитись до обговорення та виконання завдань, поділитись враженнями та запропонувати ідеї. Викладачі курсу опирались на рекомендації Британської Ради в Україні, проєкти якої широко реалізовуються на базі кафедри іноземних мов ХГПА.

 

Підсумковим етапом курсу став науково-методичний семінар  "Засади та стратегії навчання іноземної мови в умовах воєнного стану". Викладачі та учасники обмінялись інноваційними ідеями навчання англійської мови, використанням цифрових технологій, Інтернет-ресурсів, інтерактивних, ігрових тактик у викладанні іноземних мов. Особлива увага була приділена питанню значення освіти та ролі вчителя в житті кожного учня та українського суспільства в умовах війни. Окрім цінного практичного досвіду колеги обмінялись особистим емоційним досвідом викладання в стресових умовах, висловили взаємну підтримку та незламну віру у швидку перемогу над ворогом.

Ще однією формою підвищення кваліфікації та обміну досвідом для вчителів стала участь у  IIІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Сучасні проблеми філології та методології викладання в умовах євроінтеграції». Досвід підготовки та публікації тез у науковому заході такого рівня багато із шкільних вчителів отримали вперше.

За відгуками учасників курси підвищення кваліфікації на базі кафедри іноземних мов стали для них цінним професійним досвідом, важливим кроком фахового зростання та подарували приємні враження від спілкування з колегами.

Колектив кафедри іноземних мов бажає усім учасникам професійних успіхів та щасливого майбутнього під мирним небом!

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55