Зустріч з Оксаною Потимко

4  жовтня 2023 року студенти груп Філ-21а та Філ-41а в рамках проекту «Англійська для кожного» долучились до 3-денного презентаційно-освітянського туру Оксани Потимко,  директора Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», по Тернопільщині та Хмельниччині. 

В рамках туру, пані Потимко та її колеги презентували педагогам Поділля різноманітні сучасні засоби навчання для учнів з особливими освітніми потребами, знайомили з методиками їх використання. Особливої уваги заслуговують кіно та книжки для незрячих, адаптовані для їх особливого сприйняття. Студенти були вражені сучасними розробками, що дозволяють учням з порушеннями зору переглядати мультфільми.

Як зазначила сама пані Потимко : «Протягом трьох попередніх днів вдалося показати чимало адаптованих фільмів та книжок, охопивши понад три сотні молодих людей та відомих науковців, змінюючи ставлення громади до людей з інвалідністю, до їх запитів, потреб і мрій. Врешті, інвестуючи добрі справи в прекрасну українську молодь, за якою майбутнє України!

Відгуки студентів:

Вікторія Булич, Філ 41-а:

Я мала можливість відвідати корисний захід, який був присвячений навчанню учнів з порушеннями зору у ліцеї 15 4 жовтня. Я вважаю цю подію надзвичайно цікавою та корисною. Одним із основних вражень цього заходу був аудіоскрипт, для коментування фільмів для незрячих людей. Я вперше дізналася про цей захоплюючий засіб, який відкриває нові можливості для дітей з порушеннями зору. Такий аудіоскрипт дозволяє їм насолоджуватися різноманітними фільмами та мультфільмами і бути на однаковому рівні з іншими дітьми.

Захід був насичений цікавою та пізнавальною інформацією, яка, безумовно, буде корисною у майбутньому. Я надзвичайно вдячна організаторам за таку цінну інформацію і надіюсь, що вона буде використовуватися для покращення життя дітей з порушеннями зору в майбутньому.

Катерина Грицькова, Філ 41-а:

4 жовтня я мала можливість відвідати дуже цікавий захід у ліцеї 15. Я дуже рада, що змогла відвідати цей захід, адже я побачила і дізналася багато нової інформації для себе. Також були представлені різні новітні засоби для навчання дітей із порушенням зору такі, як аудіо скрипти до фільмів та мультфільмів та різноманітні книги зі шрифтом Брайля. На заході я мала змогу спостерігати їхнє застосування в живу, що було надзвичайно інформаційно та цікаво. Також організаторами заходу був проведий експеримент, в якому я також мала змогу брати участь, це було надзвичайно цікаво і після нього я краще зрозуміла з якими, навіть мінімальними труднощами, можуть стикатися люди з порушеннями зору. Я дуже вдячна за таку можливість, це був надзвичайний досвід для мене.

Євгенія Коваленко, Філ 41-а:

Я мала унікальну можливість відвідати цікавий захід у 15 ліцеї, на якому були представлені різноманітні засоби для полегшення навчання учнів із порушеннями зору. Один із таких засобів, який дійсно справив на мене враження, - це розроблений аудіоскрипт, який був фактично коментарним супроводом до мультфільму "Крижане серце". Даний аудіоскрипт був створений спеціалістом Ярославом Володимировичем, аби надати змогу дітям з порушеннями зору поринути у казковий світ, та відчути магію завдяки якісно створеним коментарям протягом усього мультфільму. Під час перегляду мультфільму я глибше усвідомила, як необхідно сприяти покращенню сприйняття довколишнього світу дітьми, що мають порушення зору. Завдяки аудіоскрипту вони отримали змогу та краще зрозуміти, що відбувалося у мультфільмі. Детальні описи допомогли глядачам уявити подробиці у зовнішньому вигляді персонажів та їхній поведінці. Переглядаючи мультфільм із аудіосупроводом, я зрозуміла, наскільки необхідно створювати та розвивати засоби, які уможливлюють різних людей відчути та зрозуміти, світ, що їх оточує.

 

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55