Вінниця – місто усміхнених людей!

Блакитний храм, як згадка про красу.

Гранітові заломи – наче рани.

Люблю я Вінницю зігріту, чарівну

в анабіозі пахощ ікебани.

  Сергій Негода

З листопада 2014 року студенти VI курсу факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії працювали над науково-дослідним проектом «Освіта Поділля в епоху Відродження» (керівник куратор V-VII курсів Наталія Миколаївна Роїк, консультант проекту – декан факультету початкової освіти та філології, доктор педагогічних наук, професор Інна Петрівна Ящук). 2 квітня 2015 року в читальному залі академії відбулась презентація  даного проекту. Гарні результати дослідження справили незабутнє враження на гостей заходу.

З метою відзначення студентів-учасників цього науково-дослідного проекту,  профком студентів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії виділив кошти на поїздку до міста Вінниці для відвідування музею видатного педагога, лікаря-анатома Миколи Івановича Пирогова, який і здійснював свою освітньо-просвітницьку діяльність саме в епоху Відродження.

1 травня 2015 року студенти V, VI, VII курсів факультету початкової освіти та філології разом з куратором Н. Роїк та викладачем В. Філінюк здійснили незабутню подорож у Вінницю.

Учасники екскурсії відвідали визначні місця, прекрасні куточки природи, історичні пам’ятки,  пов’язані з героїчним минулим нашого народу.

Цікаві враження справили музей-садиба, аптека та усипальниця видатного вченого, педагога та лікаря М. І. Пирогова. Студенти мали змогу побачити експозиції про життя та діяльність відомого освітнього діяча, музей-аптеку з інтер’єром приймальні та операційної Миколи Івановича.

Однією з цікавих екскурсійних зупинок став Вінницький обласний краєзнавчий музей. Розглядаючи експонати виставок, можна було поринути у неймовірну подорож історією Поділля, починаючи від доби пізнього палеоліту та закінчуючи сучасністю.

Чудовим відкриттям для майбутніх педагогів став музей ретроавтомобілів. Тут кожна річ має свою історію, а ретромузика й старі авто допомогли перенестись в часи наших дідусів і прадідів.

На завершення екскурсії студентів чекала дивовижна програма – лазерне шоу єдиного в Україні та найбільшого в Європі плаваючого фонтану. Враження від вистави «Лебедине озеро», коли сильні струмені води під світловими і лазерними ефектами піднімаються вгору на фоні музичного супроводу, справді дивовижні. Також неймовірною була відеопроекція українських музичних композицій на величезному водному екрані.

Всі повертались додому з надією ще раз відвідати це прекрасне місто.

Щиро дякуємо голові профкому студентів ХГПА

Наталії Антонівні Сівак за подаровану подорож!

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55