Звіт за результатами фольклорної практики у групах ХМ-21 та ММ-21б

4 жовтня 2016 року відбувся звіт за результатами фольклорної практики студентів 2 курсу факультету мистецтв спеціальностей «Хореографія»* та «Музичне мистецтво», керівниками якої були завідувач кафедри хореографії кандидат філологічних наук, доцент Павлішена Людмила Валеріївна та кандидат педагогічних наук, доцент Яківчук Галина Василівна.

Група ХМ-21 продемонструвала фольклорні танці, зокрема:

Танець «Карапет». Завдяки столітній чіткій композиції, нескладним український рухам є одним із найулюбленіших танців на Україні. Цей танець під час Першої світової війни було завезено військовими моряками з Північної Америки. У подальшому його використовували в Україні й під популярні мелодії .

– «Кривий танець» – найпоширеніший при гаївках і веснянках. Ведучи його, дівчата співають найрізноманітніші весільні пісні.

Танець «Печене порося» – подільський народний танець, якому притаманне поєднання рук у парі та у масових танцях, своєрідність лексики та композиційної побудови танцю.

Також студенти був відтворений фольклорний танець «Варварка», який вони вивчили під час майстер-класу збирача українського хореографічного фольклору Небесного Олександра Олександровича.

Група ММ-21б ознайомила усіх присутніх із подільським фольклором.

Сахновська Наталя та Боресенко Павло розповіли легенди «Про Парасин камінь» та «Калістинський рів». Сахновська Наталя продемонструвала відео «Вінкоплетіння», у якому сама брала участь. Синюк Світлана розповіла прислів’я та приказки Поділля. Про загадки ношого краю говорила Стороженко Олександра, а Ходаніцька Дарина та Мельник Олександра заспівали пісні «Шумить дуб зелений» та «Соловейко-конорейко».

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55