Знайомство з Концепцією нової української школи

27 лютого магістрантами факультету початкової освіти у  групі ПО-62 під керівництвом  декана Ящук Інни Петрівни було проведено захід «Концепція нової української школи. Що вона передбачає? Які зміни відбудуться в освіті?».

17 серпня 2016 року Міністерство освіти і науки України оприлюднило для широкого обговорення першу версію “Концептуальних засад реформування середньої освіти”. Цей документ простою мовою пояснює ідеологію змін в освіті, що закладаються в проекті нового базового закону “Про освіту” (№ 3491-д від 04.04.2016). Цей законопроект з’явився в результаті громадсько-політичного діалогу тривалістю понад 3 роки.

Цікавою для студентів  виявилася інформація про нову структуру  початкової освіти, нову мотивацію до здобуття професії вчителя, адже ми майбутні вчителі початкової школи мусимо про це знати, бо як написано у Концепції, що “Школа українська буде успішна, якщо до неї прийде успішний учитель. Він – успішний вчитель та фахівець – вирішить дуже багато питань щодо якості викладання, обсягу домашніх завдань, комунікації з дітьми та адміністрацією школи. До дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет, яка його фахово викладає”.

Не менш цікавою була інформація про те, яким має бути випускник нової школи, формулу нової школи та ключові компетентності для життя.

Дуже цікавим було те, що магістранти знайшли і запропонували переглянути відео з досвіду закордонних шкіл, а саме як цікаво вони працюють з учнями початкових класів. Відео викликало у студентів багато запитань та привело до дискусії щодо того, яким має бути сучасний вчитель.

Отож, знайомство з Концепцією нової школи викликало великий інтерес та багато спірних питань для подальшого обговорення.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55