КІНОТЕРАПІЯ (терапія мистецтвом)

Кінотерапія – вид психологічного консультування, в якому, в якості ключового методу, впливу використовується перегляд кіно (серіалів, мультфільмів). Кінотерапія - досить рідкісний на пострадянському просторі формат групової терапії

13 березня 2017р. група ПП-11 факультету початкової освіти та філології разом з куратором Чорною Н.В. переглянули проникливу канадську драму "Гіркі жнива". Фільм відомий також під робочою назвою "Врожай диявола". Окрім України та США фільм виходить ще у понад 40 країнах світу.

«Гіркі жнива»  - перша англомовна художня кінокартина, яка розповість світовому глядачу про трагедію, яка довго замовчувалася Радянського владою та досі є маловідомою за межами України, фільм про історію кохання в розпал українського Голодомору 1932—1933 років.

Зйомки фільму закінчувалися під час Революції гідності в Києві. Режисери  кажуть, що хоча фільм задумувався задовго до Майдану та російської агресії в Україні, він допоможе закордонній аудиторії краще зрозуміти історичній контекст сучасного україно-російського протистояння.

Після перегляду студенти обговорили фрагменти фільму, які їх найбільше вразили, та проаналізували користь кінотерапії.

Кіно, саме по собі, - ідеальне полотно для проекцій внутрішнього світу глядача. Фільм перетворюється в інтервенцію саме тоді, коли глядач дивиться його не з точки зору сюжету і історії (перцепція), а зосереджується на своїх емоціях, почуттях і спливаючих всередині образах (аперцепції).

В очевидному і звичному для нас кіномистецтві приховані   неймовірні терапевтичні властивості. Головне - правильно їх використовувати.

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55