Творчий бенефіс Тетяни Чеховської

8 листопада 2018 р. студенти груп ПО-21 (б) і ПО-11 факультету початкової освіти та філології разом із кураторами Дудчак Г.І та Незнановою Н.І. з нагоди Дня української мови та писемності відвідали творчий бенефіс подільської поетеси Тетяни Чеховської.

Тетяна Чеховська родом із с. Зверхівці, що на Городоччині. Виховувалась у родині, яка прищепила їй любов до творчості, мистецтва, музики, поезії. Саме завдяки такій атмосфері Тетяна стала досить багатогранною особистістю, адже сьогодні відома і як поетеса, і як виконавиця своїх пісень. 

Надзвичайно зворушливою для присутніх була розповідь пані Тетяни про історію написання нею перших своїх віршів, що пов’язано із найтрагічнішими сторінками нашої країни – початком гібридної війни на території східної України у 2014 році.

Одного разу Тетяна побачила хлопчика, який  грав на флейті, збираючи таким чином гроші для воїнів АТО. Вона не запам’ятала мелодії, не запам’ятала його обличчя, бо сльози не дали його розгедіти, але як наслідок з’явився перший її вірш – «Соло для флейти». Після нього, були ще продиктовані вищими силами такі поезії, як «Кричала, плакала душа», «Вкрадене весна» та ін.

Але окрім серйозних, патріотичних віршів у творчості Тетяни Чеховської є чимало гуморесок, віршів для дітей.

Під час заходу поетеса презентувала свою збірку «Вірус любові», де розкрита її лірична поезія.

Наразі Тетяна Чеховська працює над збіркою дитячої поезії «На веселому городі».

Сьогодні її вірші активно друкуються у «Городоцькому віснику».

У виконанні пані Тетяни прозвучали її авторські пісні (пісня про рідне село Зверхівці) та пісні, написані у співавторстві із Іваном Пустовим – подільським композитором.

Дует «Ромашка»  досить чуттєво заспівали пісню «Соловей».

Разом із онучкою Тетяна Чеховська виконали пісню «Туман над полем».

Також твори поетеси прозвучали у виконанні професійних співачок, які зачарували глядачів своїм співом – Марини Клешнатої, випускниці ХГПА, солістки ансамблю «Козаки Поділля» та Наталі Каськової, народної артистки України.  

© 2022 Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
29013, м.Хмельницький, вул.Проскурівського підпілля, 139
(0382) 79-53-55